Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сучасний стан захисту свідків в Україні характеризується тим, що в структурі майже кожного правоохоронного органу України функціонує спецпідрозділ, який займається захистом свідків: Національна поліція, СБУ, НАБУ, незабаром - Державне бюро розслідувань.
У 2017 в Україні здійснювались довготривалі заходи захисту щодо близько 300 осіб (більше чверті з них не є свідками, а є працівниками суду або правоохоронних органів).
Як правило, захист свідків здійснюється шляхом надання їм фізичної особистої охорони - чотирьох-шести спецпризначенців, які по черзі супроводжують свідка (його близьких родичів і членів сім'ї).
На практиці фізична особиста охорона не захищає від збройних нападів в людних місцях, підривів автомобіля або місцях проживання свідка або потерпілого
Свідки й потерпілі, яким загрожує небезпека, часто свідомо відмовляються від охорони розуміючи, що вона буде не в змозі захистити їх від цієї небезпеки.
Європейські країни і США виробили узагальнені стандарти щодо захисту свідків (Загальні критерії і принципи).
Звернули увагу на цю проблему і нардепи, зареєструвавши у Верховній Раді законопроект «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».
На думку народних обранців, функція забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, повинна зосереджуватися в єдиному правоохоронному органі - Національній службі захисту свідків і потерпілих.
Дана служба буде займатися забезпеченням безпеки цінних свідків, потерпілих або підозрюваних.
Проектом також пропонується:
Джерело: «Я і Закон»