flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У справі «Крят проти України» ЄСПЛ констатував порушення з боку держави

17 березня 2017, 10:16

В рішенні Європейського суду з прав людини «Крят проти України» було констатовано порушення ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з неефективним розслідуванням.

1 серпня 2004 року заявника було побито членами добровільної народної дружини з охорони громадського порядку. Його намагались доставити до відділу міліції, оскільки раніше того дня він вчинив хуліганські дії.

В той же день заявник звернувся зі скаргою на дії членів добровільної народної спілки до відділу міліції, в якій вимагав порушення кримінальної справи щодо осіб, які завдали йому тілесних ушкоджень.

Розслідування за скаргою заявника на жорстоке з ним поводження проводилося спочатку міліцією, а потім прокуратурою. У період між груднем 2004 року та березнем 2009 року цими органами було винесено ряд постанов про відмову у порушенні кримінальної справи з огляду на те, що тілесні ушкодження були завдані заявнику через непокору законним розпорядженням членів дружини з охорони громадського порядку.

В ході розслідування кримінальну справу щодо членів народної дружини з охорони громадського порядку було закрито у зв'язку з неможливістю ідентифікувати осіб, причетних до події.

До ЄСПЛ заявник скаржився за ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на порушення членами дружини з охорони громадського порядку його права на «особисту недоторканість», внаслідок нападу на нього, а також за ст. 13 у зв'язку з неефективним розслідуванням скарг заявника на жорстоке поводження.

Розглянувши скаргу громадянина Крята, Європейський суд з прав людини одноголосно прийняв наступне рішення: визнати порушенням Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод побиття заявника членами добровільної народної дружини та стверджуваного неефективного розслідування події, що сталася 1 серпня 2004 року.

Держава протягом трьох місяців повинна відшкодувати заявнику моральну компенсацію у розмірі 8 тисяч євро.