Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 5 січня, набрав чинності Закон України "Про Вищу раду правосуддя".
Нагадаємо, Закон був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 4 січня. 3 січня Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про Вищу раду правосуддя", який був прийнятий Верховною Радою 21 грудня 2016 року.
Документом визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади і суддівського самоврядування, який діє в Україні на постійній основі.
Вища рада правосуддя є юридичною особою, витрати на її утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України. Вища рада правосуддя, зокрема вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарних органом дисциплінарного провадження щодо судді; приймає рішення про звільнення судді з посади; дає згоду на затримання судді або утримання його під вартою або арештом; здійснює функції головного розпорядника коштів держбюджету для фінансового забезпечення своєї діяльності; бере участь у визначенні видатків держбюджету на утримання судів, органів і установ системи правосуддя.
ВСП складається з 21 члена, з яких 10 обирає З'їзд суддів України з числа суддів або суддів у відставці, двох призначає Президент, двох вибирає ВРУ, двох обирає З'їзд адвокатів України, двох обирає Всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВСП за посадою. Розмір винагороди члена ВСП встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.