flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗУ «Про Вищу раду правосуддя» підписано Президентом

03 січня 2017, 16:22

Сьогодні, 3 січня, Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Вищу раду правосуддя» під час зустрічі з головою ВРЮ Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим. Документ був ухвалений Верховною Радою 21 грудня.

Глава держави наголосив, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» отримав позитивні оцінки Венеціанської комісії, партнерів з Європейського Союзу та США. «Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню ключового права українських громадян – права на справедливість та справедливий суд», - наголосив він.

 

Вища рада правосуддя є одним із ключових моментів судової реформи. Таким чином ВРП у 2017 році може повноцінно запрацювати. Крім цього, Петро Порошенко також підписав Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, урегулюють питання фінансування нового органу.  

 

Нагадаємо, що Закон визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя. 

 

Законодавчим актом встановлено:

  • юридичний статус ВРП як колегіального, незалежного конституційного органу суддівського врядування, який діє у системі правосуддя України на постійній основі;
  • порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП за прозорими процедурами;
  • підстави для звільнення члена ВРП з посади та підстави припинення його повноважень;
  • порядок розгляду питань, що належать до повноважень ВРП, стосовно: формування суддівського корпусу; розгляду справ щодо порушення вимог законодавства про несумісність; дисциплінарного провадження щодо суддів; розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора; звільнення судді з посади тощо.

Прикінцевими та перехідними положеннями закону передбачено, що з дня набрання ним чинності Закон України "Про Вищу раду юстиції" втрачає чинність, а Вища рада юстиції реорганізовується шляхом утворення Вищої ради правосуддя. Міністр юстиції України та Генеральний прокурор України припиняють свої повноваження як члени Вищої ради юстиції.